System monitorowania mediów. Czym jest i jakie daje korzyści?

System monitoringu zużycia mediów stosowany jest w branżach produkcyjnych. Pozwala on na kontrolowanie zużycia energii oraz innych mediów produkcyjnych, które są jednym z większych kosztów operacyjnych przedsiębiorstwa. Firmy produkcyjne, które nie posiadają systemów monitorowania mediów, tracą możliwość redukowania kosztów poprzez zmniejszenie wysokości rachunków za prąd, gaz, wodę i inne media. Kontrola zużycia energii pozwala na analizę oraz wyciąganie wniosków i wdrażanie odpowiednich usprawnień.

Jakie urządzenie pomiarowe warto zastosować?

Skuteczny monitoring mediów możliwy jest z wykorzystaniem odpowiedniego urządzenia. Jednym z najbardziej innowacyjnych oraz autonomicznych urządzeń umożliwiających monitoring mediów jest Rejestrator ADC. Przeznaczony jest on do lokalnego zbierania oraz rejestrowania i analizowania danych. System ten pozwala zgromadzić szczegółowe informacje na temat pracy danej maszyny lub instalacji. Dzięki nim możliwe jest podejmowanie skutecznych biznesowo decyzji (poprzez nadzór, diagnostykę oraz optymalizację).

Jakie media badane są przy użyciu rejestratora ADC?

Urządzenie pomiarowe ADC pozwala na monitorowanie kluczowych mediów produkcyjnych: Należą do nich:

– energia elektryczna (prąd),

– ciepło,

– woda,

– sprężone powietrze,

– gaz.

Jak działa system pomiaru zużycia mediów ADC?

Prosta konfiguracja oraz intuicyjny interfejs pozwala na szybkie opanowanie urządzenia od strony technicznej. ADC posiada predefiniowane konfiguracje, dzięki którym przygotujesz go do pracy w bardzo krótkim czasie. System ADC wykorzystuje zaawansowane algorytmy oparte na sztucznej inteligencji oraz uczeniu maszynowym. Gwarantuje to wiarygodność oraz rzetelność danych.

Jakie są główne korzyści z wykorzystania rejestratora ADC do monitoringu zużycia mediów?

Do głównych korzyści wynikających z użytkowania rejestratora ADC zaliczyć możemy m.in. wysoką elastyczność pod względem konfiguracji, ciągłość pracy oraz bezpieczeństwo danych. ADC bez problemu może funkcjonować bez dostępu do Internetu. To pozwala na zabezpieczenie firmy przed wykradaniem danych itp. Kontrola zużycia energii z wykorzystaniem rejestratora ADC jest bardzo prosta i intuicyjna. Nie wymaga posiadania żadnej specjalistycznej wiedzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *