Kredyty bez wychodzenia z domu

Polacy stają się coraz bardziej wymagającym klientem. Zdobywają coraz większą wiedzę w zakresie różnych możliwości finansowego wsparcia, doskonale znają obowiązujące trendy, jakie panują na rynku usług kredytowych. Ponieważ branża charakteryzuje się coraz większą konkurencją, same instytucje bankowe i pozabankowe, muszą wręcz walczyć o każdego klienta. Dzisiaj stawia się na zobowiązania tanie, udzielane bez zbędnych formalności, szybko i przy zachowaniu optymalnego komfortu. To dlatego tak ogromną popularnością cieszą się kredyty i pożyczki online. Dowiedz się więcej.

 

Jak zaciągnąć kredyt przez internet?

Finansowe wsparcie bez konieczności wychodzenia z domu, oferują liczne instytucje bankowe oraz firmy pożyczkowe. Okazuje się, że Polacy chętnie korzystają z bankowości mobilnej i chcą stosować narzędzia zgodnie z innowacyjną technologią.

Sam proces brania kredytu za pośrednictwem internetu nie jest skomplikowany. Potencjalny klient musi tylko wypełnić elektroniczny wniosek, by już po chwili uzyskać decyzję kredytową. Co ważne, środki wpływają na jego konto najczęściej jeszcze tego samego dnia. Nie ma wątpliwości, że czasy, w których przyszli klienci banków czy firm pożyczkowych stali w długich kolejkach w ich oddziałach, odeszły już do lamusa.

 

Kto otrzyma kredyt online?

Każdy bank, jak i instytucja pozabankowa realizuje własną politykę współpracy z klientami, dlatego oferty i warunki udzielania kredytów oraz pożyczek mogą być różne. Wiadomo na pewno, że instytucje bankowe stosują znacznie bardziej rygorystyczne kryteria oceny zdolności kredytowej, w tym żądają zaświadczenia o zatrudnieniu i zarobkach, weryfikują wysokość dochodów, generują raport BIK, by poznać historię kredytową swojego klienta. Firmy pożyczkowe znacznie usprawniają ten proces, tym samym ułatwiają otrzymanie decyzji pozytywnej. Przykładem może być KredytOK, który zostanie udzielony osobom po 25 roku życia, które są obywatelami naszego kraju i posiadają ważny dowód osobisty. Instytucja dokona też analizy dochodów, zaś te nie muszą pochodzić z tytułu zatrudnienia. Dochodem może być świadczenie emerytalne albo rentowe, zasiłek czy alimenty.

 

Jak znaleźć dobry kredyt bez wychodzenia z domu?

To internet jest dzisiaj skarbnicą wiedzy. W sieci bez problemu udaje się znaleźć rankingi najlepszych kredytów czy pożyczek branych online. Takie porównywarki uwzględniają kluczowe dla opłacalności i atrakcyjności danego zobowiązania czynniki. Warto wiedzieć, że Polacy wciąż biorą zbyt mało parametrów pod uwagę. Najczęściej znaczenie ma dla nich wysokość comiesięcznej raty i czas trwania umowy, zapominają zaś o całkowitych kosztach, czyli wskaźniku RRSO. Chcąc wziąć kredyt przez internet, w zestawieniach należy szukać zobowiązań, o które udaje się wnioskować poprzez wniosek elektroniczny. W takich wystarczy wpisać swoje dane z dowodu osobistego oraz zaznaczyć preferowaną wartość pożyczki i liczbę miesięcznych rat. Co ważne, szybkie pożyczki przez internet najczęściej oferowane są na krótki czas i niską wartość, ale za to środki udaje się otrzymać nawet w 15 minut. Właśnie to sprawia, że są doskonałą opcją w ramach tzw. czarnej godziny czy niespodziewanych wydatków.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *