Biotyna – co to jest i jak stosować witamine B7

Odpowiedni poziom poszczególnych witamin w organizmie ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia właściwego funkcjonowania organizmu. Generalnie odpowiedni poziom minerałów czy witamin powinien być utrzymywany w organizmie poprzez dietę. Stosowanie zbilansowanej diety powinno być wystarczające dla zapewnienia dostarczania wszystkich, niezbędnych witamin. Jednak nie zawsze możliwe jest utrzymanie regularnego odżywiania się. Nawet krótkotrwałe zaburzenia w sposobie żywienia się mogą prowadzić do niedoborów w organizmie. W przypadku niedoborów witamin można decydować się na suplementację. Preparaty z witaminami są doskonałym sposobem na wspomaganie żywienia się w kontekście dostarczania witamin.

Naturalna suplementacja

Znacznie zdrowym rozwiązaniem jest decydowanie się na naturalną suplementację. Taka opiera się na preparatach, w których składzie znajdują się wyłącznie naturalne składniki, jak wyciągi z roślin, ziół. Do atutów takich preparatów można zaliczyć zapewnieni znacznie lepszego wchłaniania się poszczególnych składników w organizmie. Dodatkowo naturalne preparaty najczęściej nie wykazują skutków ubocznych, więc nie trzeba się martwić bezpieczeństwem stosowania takich wyrobów. Do naturalnych preparatów zaliczają się między innymi olejki CBD. Produkowane z wyciągów z konopi są w stanie zapewnić dostarczenie organizmowi między innymi witaminy H, która jest jedną z witamin z grupy B. Z tego powodu nazywana jest również witaminą B7. Inna nazwa to biotyna.

Na co wpływa witamina H?

Bardzo często biotyna stosowana jest w kosmetykach, co wynika z jej właściwości oddziaływania między innymi na skórę czy włosy. Odpowiednia ilość witaminy B7 jest w stanie pozytywnie wpływać na wygląd skóry oraz włosów. Pozwala to między innymi utrzymać je w znacznie lepszym stanie zdrowia. Natomiast niedobory biotyny mogą prowadzić do nieestetycznego wyglądu skóry czy włosów. Pojawiać się mogą łatwo widoczne efekty, jak wypadanie włosów, łuszcząca się skóry, przesuszenie skóry, czy stany zapalne skóry. Warto jest z tego powodu otrzymywać odpowiedni poziom tej substancji w organizmie. Dodatkowo biotyna jest w stanie wpływać na:

– utrzymanie prawidłowej pracy tarczycy,

– regularnie poziomu cukru we krwi,

– prawidłową pracę wątroby,

– prawidłowe funkcjonowania metabolizmu.

Jak dodatkowo stosować biotynę?

Jednym ze sposobów dostarczania dodatkowych dawek witaminy B7 jest korzystanie z preparatów doustnych. Takie wyroby pozwalają na dostarczenie dodatkowych dawek tej witaminy. Jednocześnie nie trzeba martwić się o przedawkowanie, gdyż jest to jedna z witamin rozpuszczających się wodzie. Z tego powodu nadmiar witaminy jest wypłukiwany z organizmu. Do ewentualnych efektów negatywnych dostarczenia nadmiernej ilości biotyny do organizmu można zaliczyć problemy z trawieniem, ale mogą one wystąpić w bardzo rzadkich przypadkach. Dobrym rozwiązaniem jest decydowanie się na stosowanie witaminy B7 w ramach preparatów naturalnych jak olejki CBD https://olejki-konopne.pl/biotyna/, które oferują znacznie większą wchłanianie. W ten sposób przy takiej samej dawce tej witaminy w preparacie można większe ilości dostarczyć do organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *